برنامه کاربردی Intellij IDEA
معرفی برنامه Intellij IDEA (مبدل جاوا)
2016-12-12
xamarinstudiologo
معرفی برنامه کاربردی Xamarin Studio
2016-12-23

همانگونه که همه میدانند تا چندی پیش موبایل و گوشی همراه تنها در اختیار چندین نفر محدود بود اما کمی بعد با پیشرفت چشگیر این دستگاه در تمام جهان مواجه شدیم.بدین صورت که در دست هرکس یک گوشی هوشمند وجود دارد.مسلما این گوشی های هوشمند همگی دارای سیستم عامل هایی هستند تا کاربر بتواند با آن ارتباط برقرار کند.مانند Android , IOS .برای مثال توسعه دهندگان در اندروید تا چندی پیش از جاوا برای ساخت برنامه های اندروید استفاده میکردند اما اکنون به راحتی میتوانند از سی شارپ برای کدزدن استفاده کنند.

XAMARIN(برنامه نویسی موبایل با سی شارپ)

xamrin درواقع نام شرکتی است که ابزار های توسعه نرم افزار را تولید و عرضه میکند. این بار این شرکت با استفاده از پروژه متن باز MONO (که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد) بستری فراهم کرده تا توسعه دهنگان موبایل و سی شارپ را با هم پیوند بزند! در این روش با استفاده از #C و .NET میتوان به راحتی برنامه هایی برای Android و IOS و OS X ایجاد کرد.

Mono چیست ؟!

Mono یک خط فرمان زیباست که library را تجزیه میکند. Mono یکی از آن کتابخانه هایی است که بیشترین کارهارا با کمترین زحمت و زمان انجام میدهد. چیزی که آرزوی هر برنامه نویس برای کد زدن است که به ندرت در دسترسش است!

Mono همچنین تعادل مناسب برای توسعه دهنگان Unix و Windows ساخته که به عنوان یک ویژگی در هردو سیستم استفاده میشود.

مزایای استفاده از سی شارپ برای برنامه نویسی موبایل

 • انواع بیشتر , تایپ کمتر

کد نویسی سی شارپ امنیت بالایی دارد زیرا نیاز به کلیدهای کمتر و حاشیه نویسی های کمتری دارد همچنین از کدهای طولانی اجتناب میکند

 • انواع قوی تر , ابزار هوشمندتر

جنریک تضمین میکند که مجموعه ها و بقیه ترکیب ها براحتی استفاده میشوند بدون نیاز به Cast کردن یا کامنت کردن. ابزار های xamarin دارای هوش بسیار بالایی هستند و میتوانند کدهای کاربر را در هرجا تکمیل کنند.

 • توابع کلاس اول

در جاوا برای اندروید لامبادا ها در دسترس نیستند. در Objective-C لامباداها بسیار دست و پا گیر هستند. در #C لامباداها نمیتوانند ساده باشند.

Xamarin.IOS

 • قرارگیری بسته نرم افزارهای بومی در App Store
 • قابلیت ساخت برنامه های کاربردی برای WatchKit
 • دسترسی به تمامی API های IOS
 • فراخوانی کدهای Objective-C از سی شارپ
 • بروز ماندن همگام با Apple

Xamarin.Android

 • استفاده از بسته های بومی اندروید
 • دسترسی به تمامی API های اندروید زاز جمله عوامل جدید
 • استفاده از کدهای جاوا از C
 • ساخت برنامه های پوشیدنی اندروید
 • بروز ماندن باAndroid

IDE هایXamarin

توسعه دهندگان موبایل دو انتخاب در IDE برای استفاده از تکنولوژی زامارین دارند که به شرح زیر است

Xamarin Studio

این IDE (Integrated Development Environment) مدرن برای ایجاد برنامه های کاربردی Android , Mac , IOS است در واقع میتوان گفت یک ابزار مناسب برای ایجاد برنامه های بومی موبایل و دسکتاپ در پلتفروم های Xamarin .  ازجمله ویژگی های این IDE, ویرایشگر غنی و دیباگر قدرتمند است.

Xamarin Studio هم اکنون برروی Mac OS X 10.10 به بالا و ویندوز 7به بالا قابل نصب است. همچنین بطور پیشفرض از زبان های #C و #F پشتیبانی میکند.

Visual Stodio

برنامه کاربردی Visual Studio برنامه ای بسیار قوی و پرکاربرد است که برای ایجاد انواع برنامه در اکثر زمینه ها از جمله تحت وب , تحت ویندوز و.. استفاده میشود که درحال حاظر نیز میتوان از این برنامه برای برنامه نویسی موبایل نیز استفاده کرد بدین صورت که افزونه Xamarin را به آن اضافه کرده و به راحتی شروع به کدزنی میکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *