معرفی 8 افزونه کاربردی برای مرورگر گوگل کروم و فایرفاکس
معرفی 8 افزونه کاربردی برای مرورگر گوگل کروم و فایرفاکس
2019-11-09
مفاهیم Observable و Observer در RxJava
مفاهیم Observable و Observer در RxJava
2019-11-15

سورس اپلیکیشن اندروید TODO (برنامه ریزی روزانه) ، اپلیکیشن برنامه ریزی روزانه مشابه TODO یک اپلیکیشن آفلاین است که از دیتابیس SQLite با کمک کتابخانه SQLiteOpenHelper عملیات CRUD را انجام میدهد.

سورس اپلیکیشن اندروید برنامه ریزی روزانه

در اپلکیشن اندروید TODO شما میتوانید فعالیت های خود را زمان بندی کنید و درون اپلیکیشن ذخیره کنید.سپس اپلیکیشن در همان تاریخ مشخص شده شما ، یک نوتیفیکیشن ( اعلان )‌ جهت یاد آوری نمایش می دهد با همان عنوان فعالیت تعریف شده.

همچنین تمامی فعالیت های شما در صفحه اصلی لیست شده و با رنگ های خاصی نزدیک بودن زمان آنها مشخص شده است و همچنین فعالیت هایی که از زمان آنها گذشته به رنگ خاکستری در می آیند.

در اپلیکیشن مذکور کاربر میتواند به هر تعدادی که میخواهد وظیفه درزمان های مختلف ( البته از روز فعلی به بعد ) ایجاد کند.اپلیکیشن با استفاده از WorkManager که مولفه جدید گوگل است و بجای Broadcast های معمول در اندروید که باعث استفاده بیش از حد از حافظه میشد ، بسته به فاصله زمانی مشخص شده در کد های workmanager به بررسی دستوراتی که مشخص شده برای چک کردن تایم وظیفه ها می پردازد.
نکته مهم درباره workmanager ها این است که حداقل بازه زمانی آن 15 دقیقه است و کمتر از این زمان را نمیتوان درنظر گرفت.

ابزارها و زبان های برنامه نویسی اپلیکیشن اندروید TODO

ابزارها و زبان های برنامه نویسی که در تهیه این اپلیکیشن استفاده شده است را می توانید در زیر مشاهده کنید:

تصاویری از محیط اپلیکیشن اندروید TODO

در ادامه تصاویری از محیط اپلیکیشن را مشاهده می کنید ، همانگونه که در بالاتر ذکر شد نزدیک بودن زمان هر فعالیت با رنگ های خاص مشخص می شود که در تصاویر زیر نیز این ویژگی قابل مشاهده می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *