آموزش مسیردهی Routing در لاراول 6
آموزش مسیردهی Routing در لاراول 6
2019-11-23
آموزش اپراتور یا عملگر Just در RxJava
آموزش اپراتور یا عملگر Just در RxJava
2019-12-16
اپراتورها یا عملگرهای RxJava

اپراتورها یا عملگرهای RxJava

آموزش عملگرها یا اپراتورهای کاربردی RxJava ، ما در این پست و چندین پست دیگر در آینده از تجاری اپ می خواهیم اپراتور ها یا عملگرهای کاربردی RxJava را به شما آموزش دهیم تا بتوانید هرچه بیشتر از کتابخانه محبوب RxJava در پروژه های خود استفاده کنید.

عملگرهای RxJava

عملگرهای rxjava به شما اجازه اعمال هرعملیاتی را برروی داده های منتشر شده توسط Observable را می دهد.به عبارتی دیگر اپراتورها به Observable می گویند چگونه داده ها را تغییر دهند و چه زمانی منتشر کنند.با استفاده از اپراتورها می توانید جریان داده را اصلاح ، ادغام ، فیلتر یا گروه بندی کنید.

RxJava مجموعه ای قدرتمند از اپراتورها دارد که براساس کاری که انجام می دهند دسته بندی شده اند.شما می توانید به هرنوع جریان داده با هرپیچیدگی با استفاده از ترکیب اپراتورها دست پیدا کنید.

انواع اپراتورهای RxJava

همه اپراتورها بسته به نوع کاری که انجام می دهند طبقه بندی می شوند.برخی اپراتور ها برای ایجاد Observable استفاده میشوند مانند just ، fromArray و range .برخی اپراتور ها مثل debounce ، filter ، skip و last برای فیلتر کردن داده ای که می خواهد تحت قالب Observable منتشر شود استفاده می شوند.
اپراتور هایی مثل buffer ، map ، flatmap و switchmap یک Observable با تبدیل داده های منتشر شده از یک Observable دیگر می سازند.

آموزش اپراتور ها یا عملگرهای RxJava زیر را بطور مفصل و همراه با مثال در تجاری اپ در پست های آتی خواهیم داشت:

این پست آپدیت میشود و اپراتور های بیشتری بسته به درخواست شما آموزش داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *