آموزش شی گرایی
آموزش شی گرایی – قسمت چهارم
2016-05-09
آموزش برنامه نویسی اندروید
آموزش اکتیویتی در اندروید
2016-05-13

ماشین مجازی اندروید – آموزش شبیه ساز اندروید

آموزش اندروید فصل اول

آموزش اندروید فصل اول

ماشین مجازی اندروید ، اجرای ماشین مجازی اکلیپس ، اجرای شبیه ساز اندروید و آموزش شبیه ساز اندروید مباحثی است که در این قسمت پوشش داده ایم.در قسمت هشتم آموزش اندروید به طور مفصل در رابطه با (AVD (Android Virtual Device یا ماشین مجازی اندروید و نحوه ایجاد آنها صحبت کرده ایم امیدواریم که کارآمد باشد.

ماشین مجازی اندروید – آموزش برنامه نویسی اندروید – قسمت هشتم

توجه : برای مشاهده تصاویر در سایز اصلی بر روی آنها کلیک کنید.

اضافه کردن (AVD (Android Virtual Device

در این قسمت میخواهیم بیشتر در رابطه با ماشین مجازی اندروید یا AVD ها صحبت کنیم چون پس از ایجاد یک برنامه اندروید مهمترین کار تست کردن آن برنامه در ماشین های مجازی با API ها مختلف است تا بتوان آن را وارد بازار دستگاه های مخصوص خودش کرد.

اجرای ماشین مجازی اکلیپس ، در برنامه Eclipse چندین راه برای ایجاد یک AVD جدید وجود دارد که تمام روش ها به SDK و API های نصب شده در آن ختم میشوند برای مثال میتوان از طریق منو window و سپس انتخاب Android Virtual Device Manager یا از طریق نوار ابزار و انتخاب یکی از گزینه های Android Virtual Device Manager و یا Android SDK Manager اقدام به ایجاد یک ماشین مجازی کرد.

ما از روش معمول منو Window سپس انتخاب گزینه Android Virtual Device Manager استفاده میکنیم سپس پنجره ای ظاهر میشود که شامل دو تب یا بخش میباشد Android Virtual Device ,Device Definition که در بخش Device Definitions همانگونه که در شکل زیر مشخص شده میتوان نوع دستگاه را تعریف کرد و سپس به روی دکمه Create.. کلیک کرد

اجرای ماشین مجازی اکلیپس
اجرای ماشین مجازی اکلیپس

همانگونه که در تصویر فوق مشاهده میکنید ما پنج دکمه داریم که دکمه Create AVD.. برای ایجاد ماشین مجازی اندروید است (پس از اینکه نوع ماشین را از لیست موجود انتخاب کردید) و دکمه Create Device.. برای ایجاد یک نوع دستگاه جدید است (مانند دستگاه های موجود در لیست) و دکمه Clone.. نیز برای دیدن و ویرایش ویژگی های هریک از اجزا موجود در لیست Device میباشد همچنین دکمه های Delete , Refresh هم برای بروز رسانی و حذف دستگاه های موجود در لیست میباشد.

و حال تب Android Virtual Device که به شکل زیر است شامل لیستی از AVD های ساخته شده و دکمه هایی که به ترتیب برای ایجاد , اجرا , ویرایش , تعمیر , حذف , جزییات و بروزرسانی میباشد.

اجرای ماشین مجازی اکلیپس
اجرای ماشین مجازی اکلیپس

حال ما باید برای ایجاد یک AVD جدید بر روی دکمه Create.. کلیک کرده تا پنجره زیر نمایش داده شود و مقادیر مورد نظر را مانند زیر وارد کنیم

اجرای ماشین مجازی اکلیپس
اجرای ماشین مجازی اکلیپس

همانگونه که درتصویر فوق مشاهده میکنید باید تمامی ویژگی های گفته شده را مشخص کرده و سپس دکمه OK را کلیک کنیم و خواهیم دید ماشین مجازی اندروید جدید به لیست اضافه شده و میتوان با دکمه Start.. آن را اجرا کرد.

*توجه داشته باشید اگر هنگام تعیین Target قسمت Cpu/Abi به شکل زیر غیر فعال شد

اجرای ماشین مجازی اکلیپس
اجرای ماشین مجازی اکلیپس

در این صورت است که باید فایل system-images مربوط به API انتخاب شده را دانلود کرده و در فولدری با نام system-image در فولدری که SDK را قرار داده اید ذخیره کنید آنگاه میتوان از API انتخابی استفاده کرد.

حال میتوان ماشین مجازی که ساختید را از لیست ماشین های موجود مانند شکل زیر انتخاب کرده و دکمه Start را کلیک کنید تا پنجره زیر نمایش داده شود

اجرای ماشین مجازی اکلیپس
اجرای ماشین مجازی اکلیپس

همانگونه که در تصویر فوق مشاهده میکنید میتوان با فعل کردن گزینه Scale Display to real size میتوان ماشین مجازی اندروید را در سایز اصلی خود که کوچکتر از سایز نمایش در ویندوز میباشد مشاهده کرد و در صورت غیر فعال کردن این گزینه نیز میتوان ماشین مجازی اندروید را در سایز بزرگتری مشاهده کرد و سپس دکمه Lanch را کلیک میکنیم و منتظر میشویم که AVD ما Load شود

اجرای شبیه ساز اندروید
اجرای شبیه ساز اندروید

به هر تعداد که بخواهیم میتوان AVD با ویژگی های مختلف ایجاد کرد. در ادامه آموزشات خواهیم دید که چگونه هنگام اجرای یک برنامه اندروید میتوان یکی از AVD ها که قابل پشتیبانی از برنامه باشد را انتخاب و اجرا کرد.

سرفصل های آموزش برنامه نویسی اندروید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *