آموزش شی گرایی
آموزش شی گرایی – قسمت چهارم
اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۵
آموزش برنامه نویسی اندروید
آموزش اندروید فصل دوم قسمت اول – مفهوم اکتیویتی
اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۵

آموزش اندروید فصل اول قسمت هشتم – ماشین مجازی اندروید

آموزش اندروید فصل اول

آموزش اندروید فصل اول

در قسمت هشتم آموزش اندروید به طور مفصل در رابطه با (AVD(Android Virtual Device یا ماشین های مجازی اندروید و نحوه ایجاد آنها صحبت کرده ایم امیدواریم که کارآمد باشد.

آموزش اندروید فصل اول قسمت هشتم – ماشین مجازی

توجه : برای مشاهده تصاویر در سایز اصلی بر روی آنها کلیک کنید.

اضافه کردن (AVD(Android Virtual Device

در این قسمت میخواهیم بیشتر در رابطه با ماشین های مجازی اندروید یا AVD ها صحبت کنیم چون پس از ایجاد یک برنامه اندروید مهمترین کار تست کردن آن برنامه در ماشین های مجازی با API ها مختلف است تا بتوان آن را وارد بازار دستگاه های مخصوص خودش کرد.

در برنامه اکلیپس چندین راه برای ایجاد یک AVD جدید وجود دارد که تمام روش ها به SDK و API های نصب شده در آن ختم میشوند برای مثال میتوان از طریق منو window و سپس انتخاب Android Virtual Device Manager یا از طریق نوار ابزار و انتخاب یکی از گزینه های Android Virtual Device Manager و یا Android SDK Manager اقدام به ایجاد یک ماشین مجازی کرد.

ما از روش معمول منو Window سپس انتخاب گزینه Android Virtual Device Manager استفاده میکنیم سپس پنجره ای ظاهر میشود که شامل دو تب یا بخش میباشد Android Virtual Device ,Device Definition که در بخش Device Definitions همانگونه که در شکل زیر مشخص شده میتوان نوع دستگاه را تعریف کرد و سپس به روی دکمه Create.. کلیک کرد

.

آموزش کاربردی اندروید-قسمت هشتم

همانگونه که در تصویر فوق مشاهده میکنید ما پنج دکمه داریم که دکمه Create AVD.. برای ایجاد ماشین مجازی است(پس از اینکه نوع ماشین را از لیست موجود انتخاب کردید) و دکمه Create Device.. برای ایجاد یک نوع دستگاه جدید است (مانند دستگاه های موجود در لیست) و دکمه Clone.. نیز برای دیدن و ویرایش ویژگی های هریک از اجزا موجود در لیست Device میباشد همچنین دکمه های Delete , Refresh هم برای بروز رسانی و حذف دستگاه های موجود در لیست میباشد.

و حال تب Android Virtual Device که به شکل زیر است شامل لیستی از AVDهای ساخته شده و دکمه هایی که به ترتیب برای ایجاد , اجرا , ویرایش , تعمیر , حذف , جزییات و بروزرسانی میباشد.

آموزش کاربردی اندروید-قسمت هشتم

حال ما باید برای ایجاد یک AVD جدید بر روی دکمه Create.. کلیک کرده تا پنجره زیر نمایش داده شود و مقادیر مورد نظر را مانند زیر وارد کنیم

آموزش کاربردی اندروید-قسمت هشتم

همانگونه که درتصویر فوق مشاهده میکنید باید تمامی ویژگی های گفته شده را مشخص کرده و سپس دکمه OK را کلیک کنیم و خواهیم دید ماشین مجازی جدید به لیست اضافه شده و میتوان با دکمه Start.. آن را اجرا کرد.

*توجه داشته باشید اگر هنگام تعیین Target قسمت Cpu/Abi به شکل زیر غیر فعال شد

آموزش کاربردی اندروید-قسمت هشتم

در این صورت است که باید فایل system-images مربوط به API انتخاب شده را دانلود کرده و در فولدری با نام system-image در فولدری که SDK را قرار داده اید ذخیره کنید آنگاه میتوان از API انتخابی استفاده کرد.

حال میتوان ماشین مجازی که ساختید را از لیست ماشین های موجود مانند شکل زیر انتخاب کرده و دکمه Start را کلیک کنید تا پنجره زیر نمایش داده شود

.

آموزش کاربردی اندروید-قسمت هشتم

همانگونه که در تصویر فوق مشاهده میکنید میتوان با فعل کردن گزینه Scale Display to real size میتوان ماشین مجازی را در سایز اصلی خود که کوچکتر از سایز نمایش در ویندوز میباشد مشاهده کرد و در صورت غیر فعال کردن این گزینه نیز میتوان ماشین مجازی را در سایز بزرگتری مشاهده کرد و سپس دکمه Lanch را کلیک میکنیم و منتظر میشویم که AVD ما Load شود

آموزش کاربردی اندروید-قسمت هشتم

به هر تعداد که بخواهیم میتوان AVD با ویژگی های مختلف ایجاد کرد. در ادامه آموزشات خواهیم دید که چگونه هنگام اجرای یک برنامه اندروید میتوان یکی از AVDها که قابل پشتیبانی از برنامه باشد را انتخاب و اجرا کرد.

مدرس : خانم مهندس داودی نژاد

آموزش اندروید فصل اول قسمت هفتم 

آموزش اندروید فصل دوم قسمت اول 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *